KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16557138
nr 1655 7138
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Oljemålning, Åkerlandskap. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 48x64 cm, yttermått inklusive ram: 68x84 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 november 2024
kl 19:43:09
4/11 16:52:56
Emil Johanson-Thor
Läs mer om Emil Johanson-Thor